Blog

90’lar Düğün Konsepti

Katılan herkesin tadının damağında kalacağı, asla unutulmayacak bir konseptle düğün yapmaya ne dersiniz? O zaman sizleri belki çocukluk, belki gençlik zamanlarınızın geçtiği yıllara götürelim mi? 

90’lar Temalı Düğün Organizasyonu

90’larda Düğünler Nasıldı?

Kendine özgü kıyafetler, yine kendine özgü saç ve makyajlar, kendisine özgü modalarıyla şu an 90’ları yaşayan herkesin ayırt edebileceği bir şekilde güzeldi 90’lar ve düğünleri.

Erkekler genelde bol ceket ve pantolonlar, kadınlar ise vatkalı ve kemerli bluzlar, yine enteresan eteklerle düğüne giderlerdi. Düğünlerde şimdilerde de modası henüz geçmemiş pasta+kola/limonata dağıtılırdı. Aslında içerik olarak düğünler şimdikilerden çok da farklı değildi ancak o zamanın ruhunu, kıyafetlerini, dekor amacıyla kullanılabilecek objelerini günümüzdeki düğüne uyarlamayı başarabilirsek ortaya çok güzel bir tablonun çıkacağından eminiz.

90’lar Düğün Dekorasyonu

Buyurun sizlere aşırı zevkli bir konu. İnanın ki bu konuda o kadar güzel , değişik ve orijinal fikir çıkar ki, düğüne gelenlere bir nostalji yaşartır hatta o yıllardaki düğünleri tekrar yaşamasına vesile olursunuz. 90’ları yaşamamış gençlere ise o güzel yıllar hakkında fikir verebilirsiniz.

90’ların disko topları, stres yayları, compact discler (CD) dekorasyon konusunda son derece güzel seçenekler olabilir. Hele ki güzel müziklerle de birleşince bu aksesuarlar daha da anlam kazanacaktır.

90’lar Düğününde Çalınacak Müzikler

Eminiz ki zorlanmayacağınız başka bir konu daha 90’lar playlisti. Modern Talking’den tutun da Doktor Alban’a kadar yabancı, Sezen Aksu’dan tutun da Cartel’e kadar oldukça geniş bir bir playlist, hatta playlistler hazırlayabilirsiniz. Hatta bu konuda malzeme o kadar çok ki, zoraki olarak eleme bile yapabilirsiniz. Bu konuda internetten faydalanabilir, birçok farklı sitede oluşturulmuş olan hazır playlistlerden faydalanabilirsiniz.

90’lar Düğün Menüsü

Aslında çok da farklı bir menü oluşturmak zor olduğu gibi gereksizdir de. Ancak 90’larda deli gibi tüketilip bugün unutulmaya yüz tutmuş yiyeceklerden oluşan ekstra bir listeyle güzel bir menü hazırlanabilir. Örnek vermek gerekirse patlayan şeker, leblebi tozu, düdük lolipop, meybuz, capri sun gibi 90’ları hatırlatan yiyeceklerden koyabilirsiniz. Tabi bunların ne kadarını ve nasıl bulursunuz, orasını bilemeyiz. 🙂

Unutmadan söyleyelim. Belki retro fikri de hoşunuza gidebilir.

Retro Düğün Konsepti